DějepisV závěru kalendářního roku 2013 dostali seminaristé dějepisu na našem gymnáziu vánoční minidárek v podobě přednášek doktorandů ze Slezské univerzity v Opavě. Tyto přednášky jsou součástí dvouletého projektu Popularizace nejnovějších výzkumných a vědeckých výsledků Ústavu historických věd Filozoficko – přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě v oblasti historických věd v rámci středoevropské komparace (číslo projektu CZ.1.07/2.3.00/35.0037).

Přečíst vše...

zavadil dne December 19 2013 07:22:07 Tisk

Vánoční turnaj ve florbalu O pohár gymnázia

TVJiž tradičně v předvánočním období se uskutečnil 5. Ročník florbalový turnaj O pohár gymnázia Šternberk, kterého se zúčastnily základní šternberské školy. Atmosféra byla báječná a sportovní výkony tomu také odpovídaly. Vítězem turnaje se stalo družstvo ZŠ Dr. Hrubého Štbk. Naše družstvo obsadilo v turnaji 2.místo. Všichni účastníci se už těší na setkání v příštím ročníku.

Podívejte se na fotečky z turnaje!!!

PK TV

Jarda dne December 17 2013 14:06:23 Tisk

2.B TŘETÍ V SOUTĚŽI "ČTEME S ALBATROSEM"

2.B se v rámci projektu Čtení pomáhá účastní celoroční soutěže pro nadšené čtenáře ČTEME S ALBATROSEM, kteří chtějí pomáhat. A ouha - za listopad se mezi stem dalších tříd "pročetla" až na 3.místo! Přečíst vše...

zavadil dne December 17 2013 07:44:32 Tisk

Opět po roce náš tým na okresní kole ve šplhu

TVJiž v tradiční disciplíně – šplh na laně bez přírazu se náš tým zúčastnil okresního kola. Představili jsme se v nové sestavě, protože naše opory po maturitě opustily gymnázium. Chlapci dosáhli svých maximálních výkonů, ale dnes to stačilo pouze na krásné 5. místo družstva, když od medaile nás dělilo necelých 5 sekund. Je to dobrý vstup do další práce našeho nového týmu ve šplhu.

PK TV

zavadil dne December 16 2013 16:51:56 | 0 Komentářů | Tisk

EXKURZE – PRAHA

EXKURZE – PRAHAVe dnech 20. – 22. Listopadu se třídy 4. A a 4. B zúčastnily tradiční exkurze do Prahy.

Připraven byl bohatý program, jehož součástí byly návštěvy uměleckých galerií, pražských historických památek a večerních divadelních představení.
Z těch nás nejvíce nadchlo asi to poslední, komedie Kdo je tady ředitel, uvedené ve Švandově divadle.

Jarda dne December 16 2013 10:15:30 Tisk

Školní kolo - Olympiády v českém jazyce

Český jazyk

Opět jako každoročně se uskutečnilo klání ve znalostech v mateřském jazyce a slohu.

Toto kolo proběhlo 3.12. 2013 a v I. kategorii se zúčastnilo 10 studentů z tercie a kvarty.

A jak dopadli? Přečíst vše...

zavadil dne December 16 2013 06:27:17 Tisk

PO ROCE OPĚT MATEMATICKÉ SOUTĚŽE PŘICHÁZEJÍ …

zavadil dne December 12 2013 15:06:10 Tisk

Vánoční turnaj O pohár gymnázia Šternberk v malé kopané

TVJiž tradičně se na naší sportovní hale uskutečnil už 5. ročník předvánočního turnaje v malé kopané za účasti základních šternberských škol a základní školy z Bohuňovic. Turnaj proběhl v báječné atmosféře a po dobrých výkonech náš tým obsadil 3. místo. Z vítězství se radovala ZŠ Dr. Hrubého Štbk.

Již teď se těšíme na příští ročník. Podívejte se na fotečky z turnaje!!!!

Sportu zdar PK TV

zavadil dne December 11 2013 06:25:54 Tisk

VOLEJBALOVÉ DRUŽSTVO DÍVEK DRUHÉ V KRAJI -pár míčů od postupu na republiku

TVDne 5.12.2013 se naše volejbalové družstvo dívek zúčastnilo krajského kola této soutěže za účasti nejlepších týmů kraje (gymnázia Hejčín Olomouc, Přerova, Šumperka a Prostějova). Po opravdu nadstandardních utkáních jsme podlehli pouze po tvrdém boji soupeři z Prostějova 2-1 na sety, který byl složen z juniorských volejbalových reprezentantek. Naše děvčata tak vybojovala 2.místo v krajském kole volejbalových týmů dívek středních škol.

Za tento parádní kousek jim gratulujeme.

Výsledky týmu: Štbk – Hejčín 2-0, Štbk-Přerov 2-0, Štbk-Šumperk 2-0, Štbk-Prostějov 1-2