Vítejte

Gymnázium ve Šternberku je veřejná střední škola poskytující úplné střední vzdělání zakončené maturitní zkouškou v následujících oborech
7941K/41 – gymnázium, třídy se vzdělávacím programem zaměřeným všeobecně nebo na živé jazyky
* * *

4. studentská rada šk.r. 2017/18 proběhla ve čtvrtek, 18.1.2018, od 7:00 hodin v Čajovně.

Dramatický kroužek

Jarda dne February 14 2018 19:04:48 Tisk

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

AjKrásného výsledku v okresním kole olympiády v anglickém jazyce v kategorii III. A dosáhl Jan Doležel ze VII. A. S 89 body se umístil na 2. místě, které mu zajistilo jistý postup do krajského kola. Je nutné dodat, že od prvního místa ho dělil pouze jediný bod. Jedním z jeho konkurentů byl Jindřich Pastorek ze VII. A, který skončil na slušném 10. místě. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů.

PK Aj

Jarda dne February 13 2018 17:17:46 Tisk

OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY Z ČESKÉHO JAZYKA

Český jazyk29. ledna se na DDM v Olomouci konalo okresní kolo olympiády z českého jazyka.
I naše škola vyslala své zástupce do dvou kategorií. Ti se v obrovské konkurenci neztratili - Denisa MENTLÍKOVÁ z kvarty A vybojovala krásné 5. místo, ve vyšší kategorii se na velmi pěkném 10. místě umístila Anežka ČECHOVÁ ze třídy 1. A a jen o jedno místo horší byla Barbora VINOHRADNÍKOVÁ ze třídy 2. A.
Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Jarda dne February 08 2018 14:35:12 Tisk

Florbal středních škol - okresní finále 3. místo

TVDnes se naše družstvo chlapců ve složení Novák O., Novák J., Večerka, Kupka, Fiala, Berger, Charvát, Wiedermann, Petričák, Koryťák F. a Koryťák A. zúčastnilo okresního finále ve florbale, které se uskutečnilo na Gymnáziu Čajkovského v Olomouci. V prvním zápase jsme se utkali s Gymnáziem Hejčín a prohráli jsme 2- 0. Ve druhém jsme po zlepšené hře porazili Církevní gymnázium Německého řádu v poměru 2-1 a v závěrečném zápase jsme se utkali s domácím týmem G. Čajkovského a rozešli se smírně 2-2. V celkovém hodnocení turnaje jsme se umístili o skóre na krásném 3. místě v okresním finále. Musím pogratulovat celému týmu ke statečným výkonům a za vzornou reprezentaci našeho gymnázia.
PK TV


Jarda dne February 07 2018 16:25:58 Tisk

Testy nanečisto

Na letošních "testy nanečisto" se přihlásil rekordní počet zájemců. Z deváté třídy to bylo 143 žáků, z páté 90. I když nakonec všichni nepřišli (někteří se omluvili z důvodu nemoci) věříme, že jim tato akce pomohla při přípravě na přijímací řízení. Testy opraví naši učitelé nejpozději do 23. února, pak budou výsledky (bodová ohodnocení a srovnávací graf) zaslány na e-mailové adresy účastníků. V tu dobu budou také k dispozici odkazy na zadání testů a klíče řešení.

Jarda dne February 07 2018 14:58:37 Tisk

Naši studenti si zkusili práci v odborných laboratořích- exkurze v CRH měla přiblížit výzkum i motivovat studenty ke studiu biologie

Bi

Gymnazisté si zkusili i práci v laboratoři.
Foto: Martina Šaradínová
pátek 2. února 2018, 12:00 - Text: Martina Šaradínová
Jak vědci sledují procesy uvnitř rostlinných buněk a k čemu tyto poznatky slouží? Je třeba mít obavy z geneticky modifikovaných rostlin, a jak lze i jinými cestami přispět k pěstování zemědělských plodin s vyššími výnosy a lepší odolností vůči nepříznivým vlivům vnějšího prostředí? Na tyto i další otázky dostali odpovědi studenti šternberského gymnázia, které je fakultní školou přírodovědecké fakulty, během čtvrteční exkurze na Oddělení buněčné biologie Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum. Jedním z cílů bylo také představení studijního oboru Biotechnologie a genové inženýrství.

Přečíst vše...

Jarda dne February 05 2018 22:03:56 Tisk

PŘEKLADATELSKÁ SOUTĚŽ

Německý jazykV úterý 30.ledna proběhlo v kapli Božího Těla olomouckého Konviktu slavnostní vyhlášení fakultního kola Překladatelské soutěže. Zúčastnilo se jí téměř 300 studentů středních škol z Olomouce a okolí. Úkolem bylo co nejpřesněji přeložit 2 cizojazyčné texty (jeden odborný a jeden publicistický) do češtiny. Naši studenti se toho zhostili velmi dobře. Kristina Pimerová získala 2.místo v jazyce německém a Ladislav Pospíšil 3.místo v jazyce francouzském. Blahopřejeme!

Jarda dne February 03 2018 18:13:04 Tisk

Informativní schůzka s rodiči uchazečů

Informativní schůzka ředitelky školy s rodiči uchazečů se koná ve čtvrtek 25.1.2018 od 16:00.

Jarda dne January 24 2018 08:09:27 Tisk

ÚSPĚŠNÍ KVARTÁNI U FRANCOUZSKÝCH ZKOUŠEK DELF

Fj,RjJe už téměř tradicí, že se žáci kvarty (učící se francouzštinu) připravují na zdolání svých prvních zkoušek z tohoto krásného jazyka.
Letošní kvartáni nebyli výjimkou, ba naopak se téměř celá třída vydala zkusit štěstí.
Všech dvanáct (Kameníčková, Mentlíková, Doležal, Světnický, Machala, Krajkovičová, Smolková, Juřáková, Maňáková, Čechová, Recová, Pospíšilová) prokázalo vynikající úroveň svých znalostí a zkoušky všichni zdolali s nadprůměrným výsledkem.
Zbývá nám než popřát hodně elánu do dalšího studia a ještě mnoho takových úspěchů.

Jarda dne January 18 2018 09:51:52 Tisk
 Vertikalní menu, vodorovně rozbalovací, třiúrovňovéPřihlášení učitelů

Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.Copyright J@Z@ © 2014
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Vygenerované za: 0.04 sekund | 2,014,550 návštěv | jQ Blog