Vítejte

Gymnázium ve Šternberku je veřejná střední škola poskytující úplné střední vzdělání zakončené maturitní zkouškou v následujících oborech
7941K/41 – gymnázium, třídy se vzdělávacím programem zaměřeným všeobecně nebo na živé jazyky
* * *

Schůze Studentské rady proběhla v úterý 6. 6. 2017 v 7:00 v Čajovně

Protokoly o výsledcích společné části MZ jsou vytištěné pro žáky , kteří nepožádali o zaslání výsledkových dokumentů v informační systému - výsledkový portál žáka. Tito žáci mají protokoly nachystány v kanceláři školy (8:00 - 12:00), ostatním jsou k dispozici elektronicky na VPŽ

Seznamovací kurzy prvních ročníků - informace

Úřední hodiny během prázdnin

Během prázdnin jsou úřední hodiny v kanceláři škol vždy v pondělí 9:00 - 11:00

Jarda dne June 30 2017 19:26:39 Tisk

Slavnostní ukončení školního roku - hala ECCE HOMO

Ve středu 28. 6. 2017 proběhlo již tradiční slavnostní ukončení školního roku ve školní sportovní hale. Toto setkání je spojeno s předáním ocenění nejúspěšnějším studentů naší školy. Diky sponzorům a příspěvkům obecně prospěšné společnosti při Gymnáziu Šternberk můžeme ocenit alespoň některé z mnoha úspěšných studentů v soutěžích a olympiádách. Předávání ocenění se ujala ředitelka O.p.s. Mgr. Lea Maňáková, předsedkyně správní rady O.p.s. p. Vítězslava Nováková a sponzory zastupoval pan Vincenc Doležal. Nemohla se zúčastnit p. ředitelka Tamara Kaňáková, kterou tímto srdečně zdravíme a přejeme brzké zotavení.


Jarda dne June 28 2017 09:01:16 Tisk

Projekt Přírodovědec

fyzikaV pátek 23.6.2017 se studenti 2.A zúčastnili přednáškového dopoledne projektu Přírodovědec na Přírodovědecké fakultě UP Olomouc. Vyslechli si celkem 3 přednášky z oblasti chemie, fyziky a matematiky.
Studenty zaujaly přednášky s tematikou přípravy a biologické aktivity nanočástic stříbra (jeho antibiotické účinky se v současnosti s objevem nanotechnologií a rostoucí rezistencí bakterií vůči antibiotikům dostávají do popředí zájmu výzkumu v humánní medicíně), využití fyziky v kriminalistice (trasologie, mechanoskopie, daktyloskopie, aj.) a využití matematické statistiky a pravděpodobnosti v praxi (kdy je a kdy není možné zobecňovat dílčí výsledky či jak rozpoznat nezávislé jevy).

Pk Ch, Pk F


Jarda dne June 25 2017 18:50:16 Tisk

Student gymnázia pětinásobným mistrem republiky

Ve dnech 17. – 18. 6. 2017 se v Ostravě konalo Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice.
Student Gymnázia Šternberk František Marghold (II.A) obhájil v šestiboji 1. místo v kategorii starších žáků a stal se tak pětinásobným mistrem republiky.
Františkovi gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Jarda dne June 22 2017 08:11:55 Tisk

Noví „IT talenti“ se opět učili od úspěšných profesionálů z praxe

InformatikaV březnu odstartovala třetí etapa projektu „IT talent“.
Letošní novinkou bylo online vysílání celého kurzu. Studenti, kteří nemohli např. kvůli dojezdové vzdálenosti přijet osobně, sledovali ze záznamu pod dohledem pedagoga přímo z prostředí své školy. Toto umožnilo i účast studentů třetího ročníku (a septimy) našeho gymnázia.
Všem zúčastněným bylo umožněno intenzivněji proniknout do tajů současných ICT trendů prostřednictvím série praktických workshopů, jež povedli odborní experti ze společnosti TESCO SW. Studenti se seznámili vedle odborných témat programování či implementace softwaru například i s problematikou v dnešní době toliko aktuální, jakou jsou např. sociální sítě, inteligentní budovy, datová centra, internet věcí nebo UX design.

TISKOVÁ ZPRÁVA


Přečíst vše...

Jarda dne June 19 2017 19:00:23 Tisk

Cena vévody z Edinburghu - bronzová medaile

Víte, co se stane, když se potkají tři Češky, jedna Indonésanka, Afričanka, dvě Japonky a dívka z Turecka? Ne, není to začátek rasistického vtipu, ale něco, co může zažít každý z vás. Po šesti měsících, ve kterých jsme se zdokonalovaly v našich talentech, sportu a dobrovolnictví, těžké práci na nás samotných a dvoudenní expedici v horách, jsme byly pozvány na Ministerstvo kultury. Tam jsme převzaly Cenu vévody z Edinburghu z rukou Šárky Pančochové a Kláry Nademlýnské. Na slavnostní ceremonii převzalo ocenění ještě dalších asi 30 mladých lidí. Po našem vystoupení na pódiu, kde jsme prezentovaly ostatním naši expedici, jsme se z Prahy vydaly s diplomem, medailí a dobrým pocitem domů. Doufáme, že se právě s někým z vás potkáme na oceňování zase příští rok. Vše o programu na: http://www.dofe.cz/.

Karolína Letochová (IV.A), Veronika Mikolajková (V.A)


Jarda dne June 18 2017 16:37:25 Tisk

Ukončení školního roku - organizační informace

Úprava výuky:

pondělí a úterý 26. a 27.6. budou třídnické práce, výuka bude ukončena po 5. vyučovací hodině, ve středu 28.6.2017 bude slavnostní ukončení školního roku na hale (sraz u haly v 7:55), následovat bude předání vysvědčení ve třídách


Ředitelka školy uděluje dle § 24 odst. 2, zákona č.561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, všem žákům školy volné dny na 29.6.2017 a 30.6.2017 z organizačních a provozních důvodů souvisejících s rekonstrukcí počítačové infrastruktury.

Jarda dne June 15 2017 08:27:42 Tisk

Delegace zřizovatele na Gymnáziu Šternberk

Ve středu 7. 6. 2017 zavítala na gymnázium delegace z Olomouckého kraje vedená poslancem
a prvním náměstkem hejtmana Mgr. Jiřím Zemánkem a náměstkem hejtmana panem Ladislavem Hynkem, dále vedoucím odboru školství, sportu a mládeže Mgr. Miroslavem Gajdůškem.
Školu navštívili také zástupci Města Šternberka starosta Ing. Stanislav Orság a místostarosta
pan Michal Oborný.
Hosté si prohlédli prostory školy, zejména ty, které byly nedávno opraveny. Rovněž se zajímali
o výsledky přijímacího řízení a výborné výsledky maturitních zkoušek.

Jarda dne June 09 2017 07:50:35 Tisk

CELOSTÁTNÍ KOLO OLYMPIÁDY Z FRANCOUZŠTINY!!!

Fj,RjPo velkém úspěchu a vítězství Heleny Pospíšilové (IV. A) v krajském kole olympiády z francouzštiny jsme byli zvědavi, jak se tato studentka popere s nástrahami a konkurencí v celostátním kole.
To se konalo minulý týden ( 29. 5. 2017) na Alliance francaise v Praze a účastnilo se ho všech 14 vítězů krajských kol.
Helča podala vynikající výkon a obsadilo krásné 7. místo, přičemž jí chyběly jen 4 body na místo třetí!!
Děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších podobných úspěchů!

Jarda dne June 06 2017 08:38:08 Tisk


 Vertikalní menu, vodorovně rozbalovací, třiúrovňové
Gymnázium, Šternberk, Horní náměstí 5 - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz
Foto GYMSTPřihlášení učitelů

Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.


Copyright J@Z@ © 2014
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Vygenerované za: 0.13 sekund | 1,775,260 návštěv | jQ Blog