Vítejte

Gymnázium ve Šternberku je veřejná střední škola poskytující úplné střední vzdělání zakončené maturitní zkouškou v následujících oborech
7941K/41 – gymnázium, třídy se vzdělávacím programem zaměřeným všeobecně nebo na živé jazyky
* * *

2. studentská rada šk.r. 2017/18 proběhla ve čtvrtek, 2.11.2017, od 7:00 hodin v Čajovně. Zápis najdete ZDE...

KB Florbal Challenge

TVFlorbalový tým starších kluků- ročníky 2000 až 2002- se zúčastnil okresního kola celorepublikového turnaje středních škol v Uničově. Po loňském obrovském úspěchu- Národní finále v Brně- jsme se chtěli pokusit o jeho zopakování. Hned základní kolo nám ovšem vystavilo STOP. Sice jsme na turnaji neprohráli, ale výhra a 2 remízy nakonec na postup nestačily. První místo vybojovalo Gymnázium Uničov. Bohužel jsme tak nenavázali na skvělé výsledky našich mladších florbalistů, kteří zatím předvádí super výkony.
Všem hráčům děkujeme za předvedené výkony a reprezentaci Gymnázia Šternberk.


Přečíst vše...

Jarda dne November 22 2017 19:17:41 Tisk

Právě vyšlo...

Jarda dne November 21 2017 20:32:47 Tisk

Soutěž ve fyzice pro základní školy

fyzikaNa tradiční soutěž ve fyzice pro základní školy, která proběhla ve čtvrtek 16.11.2017, se letos nejlépe připravil čtyřčlenný tým ze ZŠ Pionýrů v Uničově a porazil družstva ze šternberských základních škol. Všichni se ale snažili, a tak mohli získat některé z cen věnované firmou Topgal a Obecně prospěšnou společností při Gymnáziu ve Šternberku i žáci ZŠ Hruhého, ZŠ Náměstí svobody a ZŠ Svatoplukova. Gratulujeme. Předmětová komise fyziky.

Jarda dne November 21 2017 14:13:15 Tisk

Soustředění sboru v Klepáčově

Nás sboristy čeká náročný vánoční program, proto jsme nelenili a strávili tři dny v překrásném prostředí podhůří Jeseníků. Nebylo to jen o zpívání, i když jsme zpívali pořád a všude. Sbor má letos nejvíc členů za posledních deset let a právě noví studenti se potřebují začlenit do našeho fungujícího kolektivu. To se myslím bezezbytku splnilo, navíc se k nám přidalo i pár výtvarníků, které neodradilo mrazivé počasí. Krásná atmosféra společného tvůrčího vzepětí nás všechny naplnila. Nezapomenutelné.
Budeme to muset ale brzy zopakovat.
A. V.A

Jarda dne November 20 2017 13:38:49 Tisk

Mladí florbalisté postoupili do krajského finále

TVDnes naši mladí florbalisté dosáhli famózního úspěchu v okresní finále mladších žáků, které se konalo v Olomouci. Po vítězných zápasech nad ZŠ Újezd 5-2, ZŠ Troubelice 1-0 a ZŠ Horka nad Moravou 6-4 jsme se stali celkovými VÍTĚZI V OKRESU mladších žáků a zajistili si postup do krajského finále, které se bude konat 13.12.2017 v Přerově. Gratulujeme našich mladým florbalistům k dosaženému úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.
PK TV

Jarda dne November 16 2017 19:12:34 Tisk

Matemánie 2017

MaDne 16. 11. 2017 se na Gymnáziu ve Šternberku konal jubilejní 10. ročník tradiční matematické soutěže žáků 8. a 9. tříd základních škol pod názvem Matemánie. Soutěžící při řešení úloh vzájemně spolupracovali ve čtyřčlenných týmech, pro úspěch bylo nutno nejen dobře počítat, ale také zvolit správnou strategii výběru jednotlivých příkladů.
Při organizaci soutěže pomáhali studenti VII.A.
Konečné výsledky najdete ve výsledkové tabulce.

Jarda dne November 16 2017 12:44:53 Tisk

Osvětim

DějepisDne 10.11 2017 se studenti 3. a 4. ročníků vydali na cestu do koncentračního tábora Osvětim. Od prvního pogromu proti židům, nazvaném Křišťálová noc, uběhlo právě 79 let. Během tříhodinové cesty autobusem běží film Pianista, ve kterém je zachycen vznik Varšavského ghetta a osud polských židů. Po příjezdu k táboru Auschwitz čekáme před cihlovou budovou na prohlídku, která začíná ve 13:00. Všude okolo nás je spousta lidí různých národností a jejich průvodci. Kolem se line pach oleje, ale nikdo nejí. Chuť k jídlu není na místě.
„Arbeit macht frei,“ v překladu „práce osvobozuje.“ Tento nápis při vstupu do areálu si vybaví i ti, kteří zde nikdy nebyli. Sami vězni postavili přes tři sta budov, do kterých bylo vtěsnáno více než sto tisíc lidí. Přivážely je sem transporty z přeplněných ghett – jeden vagón na dobytek měl přepravit asi osmdesát lidí. Už přežití cesty, která trvala zhruba týden a půl, bylo malým zázrakem….
Takto líčí cestu i nové poznatky z Osvětimi studentka 4.A Iveta Zdražilová. Pokračování jejího vyprávění si přečtete v novém čísle studentského časopisu.
Exkurzi do bývalého KT v Osvětimi zorganizovaly Lucie Kalandrová a Alena Niklová za PK ZSV a Dě.

Jarda dne November 16 2017 11:03:05 Tisk

Svatomartinské slavnosti Gymnázia Šternberk

Studenti a učitelé gymnázia i letos připravili ve spolupráci s o.p.s. Gymnázia Šternberk, Hradem Šternberk, šternberskými základními školami, DDM a Městem Šternberk pro širokou veřejnost tradiční Svatomartinskou slavnost.
Akce začala na Horním náměstí, odkud na bílém koni vyjel Svatý Martin s družinou bubeníků doprovázený stovkami dětí a rodičů s rozsvícenými lampiony. Lampionový průvod pokračoval do hradní zahrady, kde byl pro všechny připraven bohatý jarmark, ochutnávka svatomartinského vína, cimbálovka, jízda na koni a hudební vystoupení na pódiu. Krásné písničky a básničky nejen s martinskou tematikou si připravili žáci gymnázia, základních škol a DDM. Doufáme, že i přes velmi chladné počasí strávili návštěvníci slavnosti na šternberském hradě hezké chvíle a velmi děkujeme všem žákům, učitelům, rodičům i ostatním, kteří nám pomohli s organizací. Finanční výtěžek akce využijeme na nákup nových knih pro školní knihovnu.


FOTOGALERIE

Jarda dne November 13 2017 21:33:51 Tisk

Co se děje v plochém světě?

Ch9. listopadu 2017 se studenti seminářů z chemie zúčastnili v rámci Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR přednášky Prof. RNDr. Michala Otyepky, Ph.D.. Studenti byli srozumitelnou formou uvedeni do světa grafenu, který řadíme mezi 2D materiály a byly jim naznačeny možnosti jeho využití v budoucnu.
Prof. RNDr. Michal Otyepka, Ph.D. patří společně s dalšími vynikajícími, ve světě vědy velmi uznávanými, chemiky Prof. RNDr. Petrem Slavíčkem, Ph.D. a Mgr. Michalem Kolářem, Ph.D. k absolventům našeho gymnázia.
Pan profesor Otyepka se zabývá především vlastnostmi uhlíkových materiálů a hybridních systémů, v roce 2014 získal grant Neuron Impuls Nadačního fondu Neuron. Je zástupcem ředitele Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů PřF UP Olomouc. Toto centrum studenti navštívili, vedle prezentací výzkumných směrů pro ně byly připraveny i ukázkové experimenty a prohlídka různých druhů elektronových mikroskopů.
pk Ch

Jarda dne November 10 2017 11:35:59 Tisk
 Vertikalní menu, vodorovně rozbalovací, třiúrovňové
Gymnázium, Šternberk, Horní náměstí 5 - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz
Foto GYMSTPřihlášení učitelů

Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.


Copyright J@Z@ © 2014
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Vygenerované za: 0.11 sekund | 1,889,572 návštěv | jQ Blog