Klokaniáda 2015

MaVe čtvrtek 23. 4. 2015 úspěšně proběhla každoroční soutěž Klokaniáda, která navazuje na výsledky mezinárodní soutěže Klokan. Předmětovou komisí matematiky jsou do ní nominováni studenti, kteří v Klokanovi dosáhli
kvalitních výsledků.

zavadil dne April 28 2015 12:19:08 Tisk

Úspěšný atletický čtyřboj

TVNaši studenti se zúčastnili atletického čtyřboje šternberských škol, který se uskutečnil dne 23.4.2015 na ZŠ Dr. Hrubého. Čtyřboj se skládal z běhu na 50m a 600m, skoku do dálky a hodu raketkou. Nejvíce se dařilo dvojčatům Kristýně a Tereze Krejčířovým a Báře Kučerové, které ve svých kategoriích obsadily po řadě 1.místo, 3.místo a 2.místo. I ostatní příkladně bojovali, ale na medaile to zatím nestačilo. Děkujeme za předvedené výkony a příkladnou reprezentaci školy.

PK TV

zavadil dne April 24 2015 11:21:47 Tisk

PO NĚKOLIKA LETECH OPĚT VELKÝ ÚSPĚCH V „MLADÉM DEMOSTHENOVI“

Český jazykVelkého úspěchu dosáhli dva studenti našeho gymnázia v soutěži Mladý Demosthenes.

Letos se koná již VIII. ročník této mezinárodní soutěže v řečnickém umění, kdy si každý účastník musí připravit 1 – 2 minutový monolog na vybrané téma .

Do regionálního ( okresního) kola jsme vyslali vítěze kola školního – v nejnižší kategorii to byl FRANTIŠEK SVĚTNICKÝ ( ze třídy I. A) , v kategorii nejvyšší DANIEL BENEŠ ( 3. A).

Oba studenti se ve velké konkurenci neztratili a oba vystoupili na pomyslné stupně vítězů.
František Světnický obsadil 2. místo, Daniel Beneš svou kategorii vyhrál!!!

Oběma studentům blahopřejeme a Danovi přejeme hodně zdaru v krajském kole!

Pk Čj

zavadil dne April 23 2015 11:42:23 Tisk

Úspěch v přírodovědné soutěži Zlatý list

BiVe středu 15.4.2015 proběhlo ve šternberském parku místní kolo soutěže Zlatý list, kterého se účastnila tříčlenná družstva žáků základních škol a gymnázia. Soutěž se týkala všeobecných biologických znalostí. Naši studenti opět uspěli - v kategorii M získali 1.místo (Krajkovičová, Dembická, Karlík - I.a) a také 2.místo (Metlík, Doležal, Světnický - I.a). V kategorii S obsadili 2.místo (Kříž, Kůra,Tichý III.a) a 3.místo (Frommerová, Foksová, Kuzmová -II.a).

Blahopřejeme!

PK biologie

zavadil dne April 22 2015 20:57:20 Tisk

Společenskovědní exkurze IV.A do Prahy

Společenskovědní exkurze IV.A  do PrahyJiž tradičně studenti IV.A využili slevové akce Českých drah a, tentokrát Pendolinem, podnikli společenskovědní exkurzi do Prahy. Ta byla zaměřena na mediální výchovu.

Studenti navštívili Českou televizi, kde se dozvěděli mnoho informací o historii a chodu ČT. „Třešničkou na dortu“ byla účast na natáčení pořadu Kouzelná školka.
Přečíst vše...

zavadil dne April 21 2015 11:48:42 Tisk

Projekt Erasmus+, Nizozemí (Valkenswaard)

zavadil dne April 20 2015 17:28:44 Tisk

Vojtěch Cina vítězem krajského kola programovací soutěže

InformatikaV pátek 17. 4. 2015 proběhlo na VOŠ a SPŠE Olomouc krajské kolo Soutěže v programování. Z naší školy do tohoto kola postoupil z místa druhého v kole okresním Vojtěch Cina a krajské kolo vyhrál.
Ústřední kolo se koná 26. - 28. 6. 2015 v Janských Lázních. O postupu Vojty do tohoto kola rozhodne bodová hranice stanovená na základě výsledků v jednotlivých krajích.
Vojtovi blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů.

PK IVT

zavadil dne April 20 2015 14:33:30 Tisk

Informační schůzka k zájezdu do Francie

Informační schůzka k zájezdu do Francie (29.4. – 3.5. 2015)
se uskuteční v pátek 17. dubna
o velké přestávce
v učebně 2.A

Účast všech přihlášených je nutná!

zavadil dne April 15 2015 20:23:26 Tisk

Vítězství v krajském kole soutěže SAPERE - vědět, jak žít

BiV krajském kole soutěže o zdravém životním stylu "SAPERE - vědět, jak žít" dosáhli naši studenti opět výborných výsledků. Družstvo studentů nižšího gymnázia ve složení František Mikulka (IV.a), Tereza Kuzmová (II.a) a Simona Sitařová (IV.a) získalo 1.místo a bude nás reprezentovat 28.4. v Praze v celostátním kole. Družstvo studentů vyššího gymnázia - Jakub Smyčka (VI.a), Kryštof Smyčka (V.a) a Ladislav Pospíšil (V.a) získalo 4.místo.