ŠKOLNÍ KOLO V ŠACHU – VÍTĚZ DAVID HRDÝ VII.A

TVOpět se po roce sešli naši šachisté, aby si to rozdali v tvrdém vyřazovacím boji ve školním kole v šachu. Celkem se zúčastnilo 16 šachistů – zástupců VG a NG. Po dlouhé vyřazovací bitvě trvající skoro 6 hod. na dvě porážky vyšel jako VÍTĚZ ŠKOLNÍHO KOLA DAVID HRDÝ Z VII.A, následován na druhém a třetím místě Lukášem Najmonem ze VII.A a Ondřejem Naučem z třídy 1.A.
Všech účastníkům a zvláště vítězi GRATULUJEME
PK TV

admin dne October 22 2012 21:18:13 Tisk

Martinská slavnost 2012

admin dne October 21 2012 21:05:48 Tisk

Per astra ad mamutas – Přes hvězdy k mamutům

DějepisTak by se dal shrnout program exkurze letošní primy Gymnázia Šternberk. Ta se totiž v pátek 19. října vypravila do Brna za poznáním toho, co se ve školních lavicích od září naučila.

Přečíst vše...

admin dne October 21 2012 21:04:47 Tisk

Přírodovědný klokan 2012

Opět po roce se s chutí pustili 17. října 2012 studenti našeho gymnázia do přírodovědného zápolení. Své vědomosti, znalosti a schopnosti logicky uvažovat využili při řešení 24 zajímavých úloh z matematiky, fyziky, chemie, biologie či zeměpisu. Ve stanoveném limitu 40 minut se s úlohami nejlépe poprali tito studenti: Přečíst vše...

admin dne October 18 2012 13:45:21 | 0 Komentářů | Tisk

Fyzikální kroužek v expozici času...

fyzika

admin dne October 16 2012 19:43:39 | 0 Komentářů | Tisk

ÚSPĚŠNÝ ATLETICKÝ PODZIM POKRAČUJE

TVDívky našeho gymnázia se neztratily ani na „Krajském kole v přespolním běhu“, který se uskutečnil dne 11.10.2012 v Jeseníku. Po výborném výkonu skončilo naše družstvo (Skalická, Furišová, Sásová, Janošíková, Pospíšilová, Retková) na krásném 2. místě v kategorii IV. (starší žačky) a jen 5 bodů dělilo naše družstvo od postupu do celorepublikového finále. Snad se nám i v budoucnu podaří navázat na tyto atletické úspěchy našich děvčat.

GRATULUJEME!!! Za PK TV: Josef Červený

admin dne October 11 2012 19:33:10 Tisk

I matematikové rozšiřují své obzory...

I matematikové rozšiřují své obzory...Ve dnech 3.-6. října 2012 proběhla na Rejvízu v atraktivním prostředí Jeseníků mezinárodní odborná matematická konference MAKOS 2012, na které svůj příspěvek s názvem DIRICHLETŮV PRINCIP přednesl také jeden z našich učitelů, Mgr. Radek Horenský, Ph.D. Přečíst vše...

admin dne October 11 2012 19:17:27 Tisk

Školní kolo 5. ročníku mistrovství škol v piškvorkách – pIšQworky 2012

AktualityDne 11 října 2012 se na naší škole uskutečnilo školní kolo 5. ročníku mistrovství škol v piškvorkách – pIšQworky 2012. Historicky největšího turnaje této taktické hry se v loňském roce zúčastnilo 23 000 studentů.

admin dne October 11 2012 15:57:24 Tisk

COCA-COLA CUP – Školský pohár 2013

Naši studenti NG dne 9.10.2012 sehráli mistrovské utkání Coca-cola cupu. Našim soupeřem byl tým 1. ZŠ Šternberk. Utkání bylo vyrovnané, ale v poločase naše mužstvo prohrávalo nešťastnou vlastní brankou. Do druhé půle jsme vstoupili se snahou o vyrovnání. Přes dobré šance se nám to nepodařilo, a naopak soupeř z rychlého protiútoku těsně před koncem zvýšil svůj náskok na dvě branky. Utkání jsme prohráli 0-2. Poděkování patří všem zúčastněným za příkladnou reprezentaci školy a soupeři blahopřejeme k výhře.