Výpadek školního webu

Školní web www.gymst.com je již v provozu. Za případné potíže způsobené výpadkem se omlouváme, chyba nebyla na naší straně. Výpadek byl způsoben útokem na servery poskytovatele.

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOSTI – SOČ 2016

Ve středu 27.4.2016 proběhlo na Slovanském gymnáziu v Olomouci okresní kolo Středoškolské odborné činnosti. Jedná se o soutěž talentovaných středoškoláků v řešení problémů v 18 vědních oborech, tato soutěž probíhá ve třech kolech formou soutěžních přehlídek, ve kterých soutěžící své práce obhajují.
V letošním roce nás v okresním kole reprezentovaly dvě studenty z maturitních ročníků: Petra Balcárková (4.B) a Nikola Adámková (4.A).
Petra Balcárková v soutěžním oboru „Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie“ získala 2. místo a studentka Nikola Adámková v soutěžním oboru „Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času“ dosáhla na příčku nejvyšší a ve své kategorii vyhrála .
Obě holky budou své práce znovu obhajovat v krajském kole, které proběhne 11.5.2016 v Olomouci.
Děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme HODNĚ DALŠÍCH ÚSPĚCHŮ!!!
PK Bi

zavadil dne April 29 2016 09:21:26 Tisk

Atletický čtyřboj – Kristýna Krejčířová 3.místo

TVOpět po roce se v tomto čase se uskutečnil atletický přebor ve čtyřboji základních šternberských škol. Naše škola vyslala do bojů o cenné kovy studenty primy a sekundy. Závodilo se ve skoku do dálky, hodu raketkou, běhu na 50m a v běhu na 600m. Naši studenti podali opravdu kvalitní výkony a nakonec také promluvili do konečného pořadí čtyřboje. Mezi studenty 6-7. tříd se na 3. místě umístila Kristýna Krejčířová se II.A. I ostatní naši studenti obsadili místa na předních pozicích.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.
Gratulujeme za předvedené výkony.
PK Tv

zavadil dne April 28 2016 13:35:51 Tisk

Okresní kolo matematické olympiády

MaV úterý 5.4.2016 se na SGO v Olomouci konalo okresní kolo matematické olympiády pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

Naši školu reprezentovalo v kategorii Z6 5 studentů I. A (Matěj Morávek, Matěj Černý, Johanka Dojčárová, Klára Sílová a Vít Mrhač). Studenti II.A (František Světnický a Denisa Mentlíková) soutěžili v kategorii Z7 a studentky III.A (Karolína Letochová a Emma Gentricová) soutěžily v kategorii Z8.

V konkurenci svých spolužáků z celého okresu Olomouc se na 6. místě v kategorii Z7 umístil František Světnický a Karolína Letochová vybojovala 8. místo v kategorii Z8.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.
Pk M

Jarda dne April 22 2016 12:07:45 Tisk

Klokaniáda 2016

MaVe čtvrtek 21. 4. 2016 úspěšně proběhla každoroční soutěž Klokaniáda, která navazuje na výsledky mezinárodní soutěže Klokan. Předmětovou komisí matematiky jsou do ní nominováni studenti, kteří v Klokanovi dosáhli kvalitních výsledků.

Jarda dne April 22 2016 12:06:56 Tisk

Konzultační třídní schůzky - čtvrtek 21. 4. 2016

Třídní schůzky - konzultační 21. 4. 2016 (od 16.00 - 18,30)– rozmístění učitelů

Jarda dne April 19 2016 20:23:48 Tisk

Krajské kolo Soutěže v programování

InformatikaVe čtvrtek 14. 4. 2016 proběhlo na VOŠ a SPŠE Olomouc krajské kolo Soutěže v programování. Z naší školy se tohoto kola zúčastnili Vojtěch Cina, Miroslav Kočí a Michael Dojčár. Ve své kategorii se Vojta umístil na 1. místě a zopakoval tak svůj loňský úspěch, Mirek a Michael se stali úspěšnými řešiteli.

Vojta se ziskem 98 bodů ze 100 postoupil do kola ústředního, které se koná 24. - 26. června 2016 v prostorách Univerzity Hradec Králové, Fakulty informatiky a managementu

Všem soutěžícím blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy a Vojtovi přejeme úspěch v ústředním kole.