Úspěch v krajském kole konverzační soutěže v ruském jazyce.

Fj,RjVe středu 15.3.se uskutečnilo na Obchodní akademii v Mohelnici krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce. V nejstarší kategorii dosáhl skvělého výsledku Stanislav Čikl ze 4.A. Obsadil první místo a postupuje do celostátního kola v Praze. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů.
Na 12. místě se ve stejné kategorii umístila Anna Bartoňková z 1.A, která letos sbírala cenné zkušenosti.

Jarda dne March 20 2017 10:47:16 Tisk

Výsledky biologických soutěží

BiTento týden si v ředitelně převzali své diplomy studenti, kteří se účastnili školního kola Biologické olympiády v kategoriích A,B,C a D, společně se studenty, kteří v okresním kole soutěže SAPERE získali krásné 1. a 3.místo.

Přečíst vše...

Jarda dne March 17 2017 12:44:15 Tisk

Matematický klokan - školní kolo

MaV pátek 17. 3. 2017 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo Matematického KLOKANA. Soutěže se zúčastnili žáci všech ročníků a účast byla velmi vysoká, protože to bylo přibližně 230 studentů! Všichni přišli, aby pomocí svých dovedností změřili síly s ostatními žáky z celého světa.

Jarda dne March 17 2017 09:10:34 Tisk

Erasmus+

Ve dnech 5. 3. – 11. 3. 2017 vycestovali čtyři studenti ze septimy a tři pedagogové z našeho gymnázia do Diekirchu v Lucembursku, aby zde pracovali na záverečné aktivitě projektu Erasmus+. Společně s vrstevníky z pěti evropských zemí (Francie, Nizozemí, Belgie, Lucemburska a Německa) a pod vedením týmu pedagogů z místního lycea tvořili parodie známých hudebních klipů (tzv. literal videos). Při práci museli studenti spoléhat na svůj hudební talent a jazykové schopnosti. Vytvořit klipy bylo náročné, ale živé vystoupení před studenty a pedagogy lycea navíc vyžadovalo značnou dávku odvahy. Výsledek třídenního snažení přinesl vystupujícím velké ovace od místního publika.

Jarda dne March 13 2017 07:59:31 Tisk

Úspěch našich atletů v Atletickém přeboru šternberských škol

TVAtletický přebor šternberských škol jako součást nominačních závodů partnerských měst v polském Kobióru se uskutečnil dnes v Olomouci. Naši nominovaní studenti se opět neztratili mezi všemi účastníky ze šternberských škol a po kvalitních výkonech ve všech atletických disciplínách nakonec na stupínky vítězů vystoupili v běhu na 60m dívek Krejčířová Kristína – 2.místo, Komárková Lucie – 3.místo, v běhu chlapců na 1500m Janošík Adam – 2.místo, ve skoku do dálky Krejčírová Kristína – 3.místo a v běhu na 800m Komárková Lucie – 2.místo. Ani ostatní zúčastnění studenti (Krejčířová Tereza, Čechová Anita, Juřáková Karolina a Patka Josef) se neztratili a podali své maximální výkony, které zatím nevedly k medailovým pozicím.
Blahopřejeme k dosaženým výkonům a děkujeme za úspěšnou reprezentaci našeho gymnázia.

Jarda dne March 10 2017 17:29:49 Tisk

Okresni kolo Chemické olympiády kat.D

Ch

Jarda dne March 09 2017 09:11:32 Tisk

Lyžařské kurzy gymnázia Šternberk 2017

TV

Naše gymnázium, jako každý rok, pořádalo v uplynulých 14 dnech lyžařské kurzy pro studenty II.A, V.A a 1.A, které se uskutečnily v krásném lyžařském středisku Karlov pod Pradědem. Po dobu konání kurzů bylo naším přechodným bydlištěm zázemí hotelu Kamzík a Moravice, ve kterém mohli studenti kromě ubytování a báječného stravování využívat i možnosti sportování v tělocvičně a bazénu. Výuka lyžování probíhala na tamních sjezdových tratích, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pokročilé lyžaře. Počasí bylo proměnlivé, v prvním týdnu bylo převážně slunečno, ve druhém týdnu se studenti museli vyrovnat s deštivým a větrným počasím. Celkově byli všichni studenti s pobytem na lyžařském kurzu velmi spokojeni a s nezapomenutelnými zážitky se jen těžce vraceli do svých domovů. Už nyní se těšíme na příští ročníky, které nám jistě opět přinesou krásné zážitky z lyžování.

Jarda dne March 07 2017 14:36:54 Tisk

Výsledky okresního kola soutěže Finanční gramotnost

Základy společenských vědV okresním kole soutěže Finanční gramotnost se tým nižšího gymnázia umístil na třetím místě, tým vyššího gymnázia obsadil krásné druhé místo.

Blahopřejeme.

PK ZSV

Kompletní výsledková listina

Jarda dne March 07 2017 08:25:54 Tisk

Úspěch v krajském kole olympiády v německém jazyce

Německý jazykVe středu 22.2.2017 proběhlo na Gymnáziu Hejčín krajské kolo olympiády v německém jazyce. Komunikační dovednosti studentů hodnotila tříčlenná porota v čele s rodilým mluvčím. Naše studentka Kristina Pimerová (V.A) obsadila v kategorii 3.B nádherné druhé místo.
Blahopřejeme a přejeme mnoho dalších podobných úspěchů.