Klokaniáda 2017

MaV úterý 16.5.2017 byly rozdány kalkulačky prvním sedmi výhercům Klokaniády 2017. Tyto kalkulačky zakoupila OPS gymnázia Šternberk, jako ocenění těch nejlepších v této soutěži, která navazuje na výsledky mezinárodní soutěže Klokan. Předmětovou komisí matematiky jsou do ní nominováni studenti, kteří v Klokanovi dosáhli kvalitních výsledků. Klokaniády se nakonec zúčastnilo 27 studentů a proběhla 27. dubna 2017.

Jarda dne May 17 2017 20:50:42 Tisk

10.15.2017 – DNY EVROPY v Olomouci

Základy společenských vědNaši studenti dostali nelehký úkol. Představit jednu z nejmenších zemí Evropy – Lucembursko. Jakmile přijeli na olomoucké náměstí, čekalo je první nemilé překvapení. V Olomouci neměli lucemburskou vlajku. Ale naši studenti jsou kreativní a přemýšleli, jak ji vyrobit. Prvotní záměr, ukrást vlajku od holandského stánku a ustřihnout modrý pruh a nahradit ho jiným, světlejším pruhem, zamítli. Nakonec zvítězil nápad, udělat vlajku z Kryštofa a vlát jím ve větru. Kryštof pak fungoval i jako živá reklama na náš stánek, ve kterém byly informace o Lucembursku i naše fotky pořízené v Diekirchu a Luxemburku. Holky napekly lucemburské speciality, po kterých se po dvou hodinách zaprášilo. Vystoupení na pódiu byla jedna velká improvizace, ale rozhodně jsme zaujali skoro tak, jak naše vlajka. Bohužel nám počasí nepřálo, a tak po osmi hodinách strávených na olomouckém náměstí jsme se vraceli domů promrzlí a unavení.
Škoda jen, že se reprezentace naší školy neujalo více studentů, letos nás reprezentovala tato šestice – Beáta Puškárová, Štěpán Nikl, Kryštof Smyčka, Hana Bryksová, Hana Martínková a Simona Sittařová.
videa

Zahájení dnů Evropy – Kryštof Smyčka jako vlajka Lucemburska, Hana Martínková jako vlajkonoš.

Náš stánek na dnech Evropy 1
Náš stánek na dnech Evropy 2

Jarda dne May 11 2017 11:05:02 Tisk

Atletický čtyřboj šternberských škol

TVDnes se uskutečnil již tradiční atletický závod ve čtyřboji základních šternberských škol. Na programu byly běhy na 50m a 600m, skok daleký a hod raketkou. Samostatnou disciplínou byl závod ve vrhu koulí. V bohaté konkurenci se naši studenti neztratili a v kategorii 6-7. třída obsadil 2. místo František Marghold, v kategorii 8 - 9. třída 1. místo Kristýna Krejčířová a 3. místo Tereza Krejčířová. V samostatné disciplíně ve vrhu koulí se vítězkou stala Karolína Juřáková. I ostatní nominovaní studenti předvedli výkony dle svých možností a úspěšně reprezentovali naše gymnázium.
Všem vítězům gratulujeme a nezapomeňte se podívat na fotečky ze závodu.

1.místo v krajském kole Chemické olympiády kat.B

ChVynikajícího výsledku dosáhl student třídy VII.a Lukáš Tichý, když v letošním krajském kole Chemické olympiády kategorie B s velkým náskokem porazil své soupeře a získal v této náročné soutěži 1.místo.
Blahopřejeme!

Jarda dne May 02 2017 08:55:45 Tisk

Neoficiální pořadí - přijímací zkoušky 2017

Rozhodnutí o přijetí bude oficiálně zvěřejněno ve středu 3. 5. 2017

Neoficiální pořadí - osmileté studium

Neoficiální pořadí - čtyřleté studium Přečíst vše...

Jarda dne May 02 2017 07:29:40 Tisk

poslední zvonění - 28.4.2017

Jarda dne April 28 2017 10:11:48 Tisk

Přírodovědná soutěž Zlatý list

BiV místním kole přírodovědné soutěže Zlatý list, která se konala 11.4. a zúčastnilo se jí přes sto soutěžících ze základních škol a odpovídajících ročníků nižšího gymnázia ze Šternberka a okolí, naši studenti získali v obou kategoriích 1., 2. i 3.místo. Blahopřejeme!