Výstava připravená centrem Sluňákov...obrazem

Bi

Jarda dne March 06 2013 18:53:02 Tisk

ŠKOLNÍ KOLO 49. ROČNÍKU CHEMICKÉ OLYMPIÁDY kat.C - školní rok 2012/2013

ChI v letošním školním roce se našli mladí chemikové, kteří měli chuť se společně poučit, pobavit a zasoutěžit si. Tentokrát si pro nás autoři zadání chemické olympiády připravili úlohy, které se „točily“ kolem plynů, se kterými se setkáváme v běžném životě. Zajímali nás jejich vlastnosti, reaktivita a praktické využití. Pro pochopení fyzikálních vlastností plynů museli soutěžící porozumět stavové rovnici ideálního plynu a umět ji používat, např. pro výpočet molárního objemu.Pro zpestření úloh byly zařazeny také úlohy týkající se látek, které se ochotně a rychle na plynné látky rozkládají – totiž výbušnin.
Všichni soutěžící zaslouží velkou pochvalu za odpovědný přístup k domácí přípravě teoretické části, úroveň vypracování jednotlivých úloh v této části nám udělala obrovskou radost.
Přeji všem, kteří postoupí do krajského kola spoustu dobrých myšlenek a štěstí!
Renata Janošíková, Lenka Metlíková

Výsledková listina

Jarda dne March 06 2013 18:51:02 Tisk

Okresní kolo - chemická olympiáda, 1.3. 2013

ChOKRESNÍ KOLO 49. ROČNÍKU CHEMICKÉ OLYMPIÁDY kat.D , školní rok 2012/2013

I v letošním školním roce se našli mladí chemikové, kteří měli chuť se společně poučit, pobavit a zasoutěžit si. Okresního kola chemické olympiády se zúčastnilo 17 žáků z osmi škol našeho okresu.Výsledky najdete ve výsledkové listině.

PkCh

Jarda dne March 01 2013 13:42:03 Tisk

Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce

AjDne 27.2.2013 proběhlo na DDM v Olomouci okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Naši školu reprezentovali Pavel Štěpán ze třídy II.A a Irem Mertová ze třídy IV.A. Oba dva zvítězili ve své kategorii. Pavlova kategorie bohužel nemá další kolo. Irem postupuje do kola krajského, které se koná dne 20.3.2013. Oběma upřímně blahopřejeme k úspěchu a Irem budeme držet palce v dalším boji.

Jarda dne February 28 2013 20:52:42 Tisk

Další úspěchy našich atletů na Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2013

TVZlatou medaili z atletického halového Mistrovství ČR dorostu a juniorů do Šternberka dovezl z Prahy Martin Sadil v běhu na 800m. Navíc přidal i výborný výsledek v běhu na 400m, kde obsadil krásné 5. místo. Honza Sadil doplnil Martina šestým místem ve finále dorostenců, taktéž v běhu na 800m a naše mladé závodnice v běhu na 3000m Lucka Skalická a Hanka Lollková obsadily krásné 13. a 15. místo v kategorii dorostenek.

Gratulujeme všem atletům !!! PK TV

Jarda dne February 26 2013 20:01:46 Tisk

Ondra Charouz - mistrem republiky v závodech psích spřežení

Ondra Charouz - mistrem republiky v závodech psích spřeženíV právě uplynulém víkendu (22.- 24.2.2013) se v Orlických horách v oblasti Suchého vrchu konalo finále mistrovství ČR v závodech psích spřežení. Ondřej se ve finále sprintu (kategorie D1 – 2 psi + sáně) rozhodně neztratil a stal se mistrem ČR. Zajistil si tak možný postup na mistrovství Evropy. Přečíst vše...

Jarda dne February 26 2013 19:54:46 Tisk

Lyžařský kurz 1.A a 1.B (17.-23.2.2013)

TVV minulém týdnu se uskutečnil lyžařský kurz tříd 1.A a 1.B. Výborné sněhové podmínky, dobrá nálada a radost z pohybu se nesly celým příjemně stráveným týdnem. Mrkněte se na pár snímečků z našeho pobytu...

Jarda dne February 26 2013 09:41:30 Tisk

Finanční gramotnost

Základy společenských vědV únoru 2013 proběhlo okresní kolo 4. ročníku soutěže Finanční gramotnost, kterého se účastnily i dva tříčlenné týmy našeho gymnázia.
Tým VG ve složení M. Magdoňová, H. Dankaničová, M. Orság obsadil výborné 2. místo, tým NG ve složení T. Kubíček, M. Pudl, V.Czabe skončil na krásném 7. místě.
Blahopřejeme!

Jarda dne February 22 2013 06:33:52 Tisk

Anglická olympiáda

AjV lednu 2013 proběhlo školní kolo anglické olympiády, ve kterém studentka třídy 3.A Radka Krčová obsadila ve velké konkurenci kategorie III.A první místo a tím postoupila do kola okresního. To proběhlo 19.2 v Olomouci a Radka v něm obsadila výborné 2. místo a postupuje do kola krajského. Gratulujeme!

Jarda dne February 20 2013 18:48:52 Tisk