zavadil dne October 17 2014 07:48:50 Tisk

Srdíčkový den 2014

zavadil dne October 15 2014 08:11:14 Tisk

Postupujeme do krajského kola v přespolním běhu

TVNaše družstva dívek a chlapců se zúčastnila okresního kola v přespolním běhu v Olomouci. Po kvalitních výkonech si vybojovala postup do krajského kola v Jeseníku. Děvčata obsadila všechny stupně vítězů a součtem pořadí 11 jednoznačně zvítězila. Chlapci součtem pořadí 42 obsadili 2. místo a taktéž postupují.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme.

PK TV

zavadil dne October 14 2014 10:11:05 Tisk

Projekt Krokus

DějepisNaše škola se zapojila do celoročního mezinárodního Projektu Krokus. Sázením cibulek žlutých krokusů si žáci a studenti v devíti zemích EU připomínají památku 1,5 milionu převážně židovských dětí zavražděných během holocaustu za 2. světové války. Žlutá barva květů tak připomene Davidovu hvězdu, povinné označení židů v době nacistické okupace.

Přečíst vše...

zavadil dne October 13 2014 13:34:18 Tisk

Dějepisná exkurze

Dějepis

Královskou darovací listinu s privilegii pro město Uničov - nejstarší svého druhu na Moravě, smolnou knihu města Šternberka se záznamy hrdelních zločinů pobělohorského období i první kroniku šternberského gymnázia se záznamy přerušenými v roce 1939 nacistickou okupací…

zavadil dne October 13 2014 13:32:00 Tisk

Fotbalový turnaj J. Masopusta – Uničov

TVZase po roční pauze se naši chlapci vyššího gymnázia zúčastnili okrskového kola Fotbalového turnaje J. Masopusta, který proběhl na umělé trávě v Uničově. I přes velmi nepříznivé deštivé počasí jsme mohli vidět kvalitní fotbalové zápasy, ke kterým svými výkony přispěli i naši borci. O vítězi a zároveň postupujícím do dalšího kola se rozhodovalo v závěrečném zápase našeho týmu proti Gymnáziu Litovel. Pokud bychom zvítězili o více jak 5 branek, postoupili bychom. Bohužel prohra 2:1 nás odsunula na konečné 4. místo. Za kvalitně předvedenou hru a reprezentaci školy chlapcům děkujeme.

PK TV

zavadil dne October 02 2014 07:50:46 Tisk

Projekt Olomouckého kraje „Přijďte si k nám pro radu, jak se zbavit odpadu“

BiNaši studenti v třídírně odpadů

Studenti III.A a IV.A navštívili v rámci ekologického projektu třídírnu odpadů REMIT s.r.o. ve Šternberku. Dozvěděli se řadu zajímavých informací, prošli celým třídícím procesem, s úžasem obdivovali balíky s vytříděným papírem a PET láhvemi a nakonec si zahráli ekologickou hru o zajímavé ceny. Pokud budete potřebovat odbornou pomoc ohledně třídění odpadů, obraťte se na naše studenty.

Podívejte se na fotečky z ekologické akce...

zavadil dne October 01 2014 07:50:50 Tisk

Den soužití – 3.místo malá kopaná

TVNaši vybraní studenti IV.A a III.A se zúčastnili turnaje v malé kopané, který se uskutečnil 25.5.2014 v rámci Dne soužití na naši sportovní hale. Turnaj se konal za účasti šternberských základních škol, šternberské mládeže a základní školy z Moravského Berouna. V konečném umístění naši borci osadili nádherné 3.místo. Za tento počin jim BLAHOPŘEJEME.

PK TV

zavadil dne September 29 2014 07:00:00 Tisk

STUDENTI IV.A GYMNÁZIA ŠTERNBERK V TELEVIZNÍM VYSÍLÁNÍ SOUTĚŽE „U6 - ÚŽASNÝ SVĚT TECHNIKY“

STUDENTI IV.A GYMNÁZIA ŠTERNBERK V TELEVIZNÍM VYSÍLÁNÍ SOUTĚŽE  „U6 - ÚŽASNÝ SVĚT TECHNIKY“
v pátek 10.10. v 15:40 na ČT :D

(repríza v neděli 12.10. v 11:30 na ČT :D