Výměnný projekt s Gymnáziem Veitshöchheim
Přidal/a admin dne May 04 2012 09:10:46
Čtrnáct studentů našeho gymnázia se právě vrátilo z Německa z výměnného pobytu. Čeští studenti byli ubytováni v německých rodinách studentů naší partnerské školy ve Veitshöchheimu a pracovali na společném projektu, který je zaměřen na cestování, poznávání okolí, vytváření fotoknihy a krátkého turistického průvodce v jazyce německém a českém. Během našeho pobytu v SRN jsme navštívili několik nádherných měst a míst, jeden večer si zahráli společně bowling a poslední večer jsme opět strávili spolu – tentokrát na školního plese (pro některé z nás poněkud bizardním) .

Děkujeme Česko-německému fondu budoucnosti za financování tohoto projektu.


Novinka
Výměnný projekt s Gymnáziem Veitshöchheim
22.4. – 28.4.2012
Čtrnáct studentů našeho gymnázia se právě vrátilo z Německa z výměnného pobytu. Čeští studenti byli ubytováni v německých rodinách studentů naší partnerské školy ve Veitshöchheimu a pracovali na společném projektu, který je zaměřen na cestování, poznávání okolí, vytváření fotoknihy a krátkého turistického průvodce v jazyce německém a českém. Během našeho pobytu v SRN jsme navštívili několik nádherných měst a míst, jeden večer si zahráli společně bowling a poslední večer jsme opět strávili spolu – tentokrát na školního plese (pro některé z nás poněkud bizardním).
Jsme opravdu moc rádi, že se naši studenti vrátili domů plni hezkých zážitků a vzpomínek. A věřte, že se jim zpátky opravdu nechtělo. Teď nezbývá nic jiného, než se těšit na září, kdy dojedou němečtí studenti k nám.
Zuzana Mejdrová, Petr Papica
Navštívená místa:
Veitshöchheim – město, které se pyšní jednou z nejkrásnějších rokokových zahrad v Evropě. Zaujalo nás zde také moderní hřiště pro děti do 14 let, a tak se někteří studenti vrátili v čase zpět a prozkoumali většinu atrakcí v tomto areálu.

Würzburg – krásné univerzitní město s bohatou architekturou a Rezidencí, která je na seznamu památek UNESCO. Prohlídka této Rezidence byla velmi zajímavá a všichni jsme na závěr poděkovali paní průvodkyni, která nás svým poutavým výkladem naprosto učarovala. Snad jen zbývá ještě dodat, že jsme byli velmi poctěni tím, že nás po Würzburgu provedl samotný pan ředitel našeho partnerského gymnázia. Studenti zde fotili předem dané situace, ke kterým poté doplnili české a německé popisky.
Bamberg – německý historický klenot, jehož část připomíná italské Benátky. Díky tomu, že toto město nebylo během druhé světové války zničeno, jsme mohli obdivovat různorodou architekturu, malebné uličky či obrovskou katedrálu z 11. století.
Pottenstein – zde jsme navštívili krápníkové jeskyně, vedle kterých se nacházela bobová dráha, kde jsme si trochu zvedli hladinu adrenalinu.
Nürnberg - Zde studenti měli plno práce. Kromě prohlídky historického centra a muzea zaměřeného na dějiny tzv. „třetí říše“ (Dokumentationszentrum Reichsparteitagsgelände) plnili ve skupinkách úkoly možné i nemožné. Posuďte sami:

1. Vytvořte komiks:
Vyberte si jedno téma z naší nabídky a vytvořte komiks. Buďte kreativní!
Témata: králík, láska, norimberské párečky, Albrecht Dürer, Příběhy inspirované „fontánou manželství“
pořiďte fotky pro váš komiks
promyslete text komiksu (v češtině a němčině)


2. Zjistěte, jaký příběh se vztahuje ke zlatému kroužku umístěném na Schöner Brunnen.
3. Co dělá králík u domu Albrechta Dürera?

Při plnění následujících úkolů pořizujte fotky, jinak vám neuvěříme!
4. Přimějte 5 turistů u domu A. Dürera, aby nakrmili sochu králíka.
5. Kupte si 10 norimberských párečků a všechny je snězte!
6. Najděte nejdražší zboží v norimberských obchodech.
7. Vyfoťte pěkný tovární komín.
8. V zámecké zahradě je spousta krásných laviček. Běžte tam, vyfot´te je všechny a během focení u nich pózujte.
9. Běžte do jednoho z mnoha norimberských kostelů a zazpívejte tam (nebo aspoň předstírejte zpěv)
10. Najděte kněze, který nepochází z Norimberka a vyfot´te se s ním!
11. Najděte osobu, která má na sobě něco netradičního.
12. Najděte cizince, který se narodil nejméně 1000 km od Norimberka.
13. Pořiďte legrační fotku celé vaší skupinky!

Děkujeme Česko-německému fondu budoucnosti za financování tohoto projektu.